Yüzde 99'u Müslüman ülkemizde Müftü'nün Nikah kıyması neden eleştiriliyor
Giriş: 16.10.2017 09:15:25 - Güncelleme: 16.10.2017 09:28:10

Yüzde 99'u Müslüman ülkemizde Müftü'nün Nikah kıyması neden eleştiriliyor

Geçtiğimiz günlerde haksız eleştirilere neden olan Müftülerin nikah kıyması konusu yüzde 99'u müslüman olan toplumda normal karşılanmalı. Önümüzdeki günlerde meclise getirilecek olan müftülerin nikah kıymasına yönelik kanun yasalaşırsa artık isteyen vatandaşlarımızın resmi nikahlarını müftüler kıyabilecek.

 

Vatandaşlardan gelen talep üzerine olacak ki hükümet müftülerin de nikah kıyabilmesi için yasal düzenleme yaparak meclise oylamaya sunacak. Meclise gelen yasal düzenlemenin kabul edilmesine kesin gözüküyor. 

 

İsteyen vatandaşlarımız nikah müdürlüklerine, isteyen vatandaşlarımız müftülüklere müracaat ederek nikah günü alabilecekler. Bu yasal düzenleme neden eleştiriliyor  anlamış değilim. 

 

Birileri şunu iyi anlamalı yüzde 99'u müslüman olan ülkemizde resmi olarak dini nikah kıyılması kadar normal bir şey yok. Bırakalım bu gereksiz tartışmaları, vatandaşın bu yönde istekleri olmuş, hükümet meslise taşımış meclisten geçer yasalaşır olur biter. 

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefet liderinin yaptığı açıklamalara  haklı olarak tepki göstermiş ve isteniz de istemeseniz de yasa meclisten geçecek, demiştir

 

 

Bizde diyoruz ki yüzde 99'u müslüman olan ülkemizin resmi dini nikahını kabuleneceksiniz. Kiliseler de papazlar resmi dini nikah kıyıyor ve bir sorun yaşanmıyor. Muhalefetten çıkan bu gürültü neden? Dünya'ya hiç mi bakmıyorsunuz? Amacınız nedir? 

 

Sizler müftülere nikah kıydırmak istemiyorsanız evlendirme daireleri sizlere yardımcı olacak ve nikahlarınızı kıyacaktır.

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?