Yüz Yıllardır Bölgede Varlığını Sürdüren Türkiye ve Devlet Geleneğinin Son Eşiği
Giriş: 11.6.2018 01:11:56 - Güncelleme: 12.6.2018 10:41:21

Yüz Yıllardır Bölgede Varlığını Sürdüren Türkiye ve Devlet Geleneğinin Son Eşiği

Yüz Yıllardır Bölgede Varlığını Sürdüren Türkiye ve Devlet Geleneğinin SON EŞİĞİ, Kavşaktaki Son Seçimi

 

Hanefi Avcı'nın Devlet Geleneğinde SON EŞİK ''Kavşaktaki Seçim'' kitabı Tekin Yayınevi etiketiyle kitapçılarda raflarda yerini buldu, 1 hafta içinde 3. baskıya geçen kitaba yoğun ilgi gösteriliyor. Kitapta  çok önemli konulara dikkat çekiyor. 

 

Altı bölümden oluşan Devlet Geleneğinde SON EŞİK ''Kavşaktaki Seçim'' kitabında:

 

 

FİKİR VE DÜŞÜNCE ÖRGÜRLÜĞÜ 

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

DEMOKRASİ

KAMU YÖNETİMİ  

EĞİTİM 

 

 

 

Basın üzerinden ekonomik uygulamalarla kısıtlamalar, 15 Temmuz ile birlikte hukuk devletinden sapmalar, Devlet imkan ve gücünü hükümet ve iktidar odağı tarafından kullanılması, Döviz neden yükseliyor?, Eğitim seviyemiz gibi birçok konuya dikkat çekmekte ve dünyadan örneklerle objektif bir bakış açısı yansıtıyor.

 

Bir ülke, yer altı zenginlikleri, ormanları, ırmakları, gölleri, tarihi ve doğal güzellikleri kadar, tarihi boyunca edindiği değerler ve evrensel manada sahip olduğu hukuku, demokrasisi, devlet geleneği, yönetim tecrübesi, yetişmiş insan kaynağı, ortak yaşam anlayışı, fikir özgürlüğü gibi kavramlarıyla  tanımlanır. 

 

Bu kavramlar, ülkedeki insanların mutlu, rahat ve huzurlu bir ortamda mı tam tersi bir konumda mı yaşadıklarına dair birer ölçüttür.


 
Ülkemiz son zamanlarda fikir ve düşünce özgürlüğü, hukuk, demokrasi, devlet geleneği gibi moral değerlerin bir kısmını kaybetti.
 
Hanefi Avcı, bugün geldiğimiz noktada,  bozulan devlet düzeni, kısıtlanan özgürlükler, bağımlı yargı ve tek adam anlayışına karşı yapılması gerekenleri, bu kötüye gidişin durması için bulunduğumuz Son Eşik’te vereceğimiz kararın önemini anlatıyor.

 

 

 

HABER GALATA

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?