Yıllanmış milletvekili kadroları, ''Dinozor Belediye Başkanları'' ile vedalaşma günü
Giriş: 17.5.2018 14:04:01 - Güncelleme: 17.5.2018 14:21:02

Yıllanmış milletvekili kadroları, ''Dinozor Belediye Başkanları'' ile vedalaşma günü

 

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk bugünkü köşesinde, Sayın Erdoğan, o listeyi kendiniz yapın, başlıklı bir yazı kaleme aldı.

 

Zentürk, "10 yılı aşan tek başına iktidar olma durumu, bir parti için ağır siyasi yüktür" diye belirtirken, Ak Parti için, "Bir 'güç kirlenmesi' var mı, var, zaten Erdoğan bunu 'metal yorgunluğu' olarak tanımlayalı aylar oldu. Bu süreçte yapılan il kongreleri bir değişim rüzgarı oluşturdu mu, yer yer belki, ama eh işte" dedi.

 

Çözümün, güvenilir genç kadroların kontrolü ele almasında olduğunu savunan Zentürk, "24 Haziran’da yıllanmış milletvekili kadroları, 2019 yerel seçiminde ise bir türlü oturdukları makamları bırakmak istemeyen dinozor belediye başkanları ile vedalaşma günü olmalı" diye belirtti.

 

Zentürk, "Millet Ak Parti’den siyasetin tüm alanlarında, 'radikal reformcu, genç, son sözünü baştan söyleyen, biat kültürünü siyasetten söküp atan, fikri hür, vicdanı hür, beka mücadelesinin ön safında Erdoğan’a bile yer bırakmayacak ataklıkta' bir kadro bekliyor" dedi.

 

Zentürk'ün yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

 

"10 yılı aşan tek başına iktidar olma durumu, bir parti için ağır siyasi yüktür, Ak Parti, lideri Erdoğan’ın olağanüstü kişiliği ve partiyi iktidarda tutmakta kararlı 'siyasi dip dalganın mütevazi neferleri' sayesinde bu yükü azaltarak yaşadı. 

 

Ama bir 'güç kirlenmesi' var mı, var, zaten Erdoğan bunu 'metal yorgunluğu' olarak tanımlayalı aylar oldu. Bu süreçte yapılan il kongreleri bir değişim rüzgarı oluşturdu mu, yer yer belki, ama eh işte… 

 

İl başkanlıklarından yerel yönetim makamlarına, oradan da Ankara siyasetinin labirentlerine sızan bir ekipleşme, ülkenin tarihindeki en reformcu hareketini statükocu çizgiye taşıma gayretleri, fazla değişim olmasın, işlerimiz bozulmasın anlayışının öne çıktığı lobileşmeler var mı, var...

 

Çözüm, köklü kadro yenilenmesi, güvenlik süzgecinden geçmiş genç kadroların, daha fazla demokrasi, güçlü adalet ve özgürlükler için Ak Parti’de kontrolü ele almasıdır.

 

24 Haziran’da yıllanmış milletvekili kadroları, 2019 yerel seçiminde ise bir türlü oturdukları makamları bırakmak istemeyen dinozor belediye başkanları ile vedalaşma günü olmalı… 

 

15 Temmuz akşamı, emperyalizmin 1 Dolar’lık askerlerinin karşısına dikilen millet, başlattığı direniş ruhunun takipçisidir ve bu işin kendini yenileyen bir kadro ile mümkün olabileceğine inanmaktadır.

 

Millet AK Parti’den siyasetin tüm alanlarında, 'radikal reformcu, genç, son sözünü baştan söyleyen, biat kültürünü siyasetten söküp atan, fikri hür, vicdanı hür, beka mücadelesinin ön safında Erdoğan’a bile yer bırakmayacak ataklıkta' bir kadro bekliyor. 

 

Millet bunu hak ediyor…          Yazının devamını okumak için tıklayın

 

Ardan Zentürk
Star Gazetesi Yazarı

 

 

HABER GALATA

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?