Venezuella'da Halka Silah Dağıtılıyor..
Giriş: 1.9.2017 00:00:00 - Güncelleme:

Venezuella'da Halka Silah Dağıtılıyor..

 

 

Venezuella'daki kaynaklarımızda aldığımız bilgilere göre, Amerika'nın askeri harekat ve amborgo açıklaması ardından Maduro halka silah dağıtmaya başladı.  #Venezuella'da Halka Silah Dağıtılıyor... Bu video Türkiye'de ilk kez yayınlanıyor....

 

Venezüella'da, Washington yönetiminin yaptırımlarına rağmen askeri tatbikat yapıldı.

Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, başkent Caracas'ın doğusundaki Ulusal Muhafızlar tesisinde yapılan, 900 bin asker ve milisin katılımıyla iki gün sürecek tatbikatların açılışını yaptı.

Lopez, buradaki konuşmasında, Washington yönetiminin dün açıkladığı Venezuela'ya yönelik yaptırımlara karşı silahlı kuvvetlerin hükümetin yanında olduğunun altını çizerek "Venezüella'da daha büyük demokrasiye giden yolda, imparatorluk daha çok hücumla yanıt veriyor" dedi.

ABD yönetimi  yayımladığı başkanlık kararnamesi ile Venezüella'ya karşı yeni ekonomik yaptırımlar uygulama kararı almıştı.

Venezüella Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, ABD'nin Venezuela'da kriz çıkarmak istediğini belirterek, "Halkımızı ve demokrasimizi tüm imkanlarımızla savunacağız" demişti.

Söz konusu yaptırımların, Venezüella hükümetiyle ticareti ve devlete ait petrol şirketlerini hedef aldığı ileri sürülüyor.

 

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde Maduro’nun halka karşı savaş ilan etmesinin sonucu. Maduro geçen hafta yaptığı açıklamada ‘Eğer Chavez’in mirası olan devrim başarısız olursa savaşmaya hazırız, Oy ile yapamadığımızı silahla yaparız’ demişti. Maduro her ne kadar devrim başarısız olursa dese de aslında fiili durumu anlatıyor.

 

Amerika'nın askeri harekat ve amborgo açıklaması ardından Venezuella'da Halka Silah Dağıtılıyor...

 

 

Halka askeri gereç ve silah dağıtılarak kurulan bölgelerde gerekli halka  bilgiler veriliyor.

 

ABD'nin askeri harekat açıklaması ardından Maduro halka silah dağıtmaya başladı.

 

 

 

HABER GALATA VENEZUELLA 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?