Valilik Açıkladı....
Giriş: 10.8.2017 00:00:00 - Güncelleme:

Valilik Açıkladı....

 

Gazete Vatan'da yer alan habere göre İzmir Valiliği, özellikle düğünlerde ve maçlarda sıklıkla kullanılan havai fişek ve maytap gibi maddelerin kullanılmasını ve satılmasını OHAL kapsamın da yasakladı. 

 

 

İzmir Valiliği, zaman zaman toplumsal olaylarda güvenlik güçlerine karşı da kullanılan maytap ve havai fişek gibi malzemelerin kullanımını ve satışını yasakladı. İzmir Valiliği, bu tür maddelerin özellikle son yıllarda düğünlere, kutlamalarda ve özellikle de futbol maçlarında sık sık kullanılmasının olumsuzluklara neden olması nedeniyle gelen şikayetleri göz önüne alarak OHAL kapsamında maytap, havai fişek ve meşale gibi pirotektik maddelerin kullanımını yasakladığını duyurdu. Zaman zaman toplumsal olaylarda güvenlik güçlerine karşı da kullanılan bu maddelerin satışının da yapılamayacağı öğrenildi.
 


VALİLİK İZNİYLE KULLANILABİLECEK


 
İzmir'de, havai fişek ve maytabın yasaklanmasına ilişkin ayrıntılar da ortya çıktı. Yasak kapsamında havai fişek için istisnai bir uygulamanın olduğu  öğrenildi. Buna göre havai fişek kullanımında uzman bir kişinin hazır bulunması ve valilikten izin alınması durumunda havai fişeklerin kullanılabileceği öğrenildi. Kaynak: Gazete Vatan

 

İstabul'da  zaman zaman bilinçsiz bir şekilde havai fişekle ve maytaplarla kutlamalar yapıldığı ve bir çok yaralanmaya neden olduğu biliniyor. Uzman kontrolünde kullanılması gereken havai fişekler tüm vatandaşlarımızı tehdit ediyor. En kıza sürede İstanbul'da gerek toplumsal olaylarda kanunsuzca kullanılmasının önlenmesi, gerek sokaklar da meydanlar da bilinçsiz bir şekilde kullanılmasının yasaklanması en doğru karar olacaktır.

 

Haber Galata Editör 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?