Türkiye'nin Operasyonları AB'nin güvenliğini sağlıyor
Giriş: 16.10.2017 07:42:36 - Güncelleme: 3.1.2018 03:47:45

Türkiye'nin Operasyonları AB'nin güvenliğini sağlıyor

Sınırlarımız da yaşanan olayların Avrupa Birliği ülkelerince önemi anlaşılmıyor.

 

Avrupa Birliği ülkeleri konudan uzak sadece izliyor ve tek bir olumlu açıklamada bulunmuyor.

 

Bu garip ve tuhaf durum karşısında söylenecek tabi ki çok sözümüz var.

 

Türk Ordusu Fırat Kalkanı operasyonunu başarıyla sonuçlandırmış ve bölgedeki terör unsurları etkisiz hale getirilmiştir.

 

Suriye’de terör örgütlerine karşı yapılan operasyonların Türkiye ve bölgenin güvenliğini sağlamakla birlikte Avrupa ülkelerinin de güvenliğinin sağlanmasında büyük fayda sağlamış ve terörün beli kırılmıştır.

 

Ancak Avrupa’dan bu konu hakkında olumlu tek bir açıklama maalesef göremiyoruz.

 

Coğrafya da yaşanan terör olayları Türkiye’ye olduğu gibi Avrupa’ya taşınmış ve yüzlerce masum insan hayatını kaybetmiştir. Avrupa gelişmelere duyarsız kalmış ve AB kuruluş anlaşmasına da aykırı hareket edilmiştir.

 

3 milyon mülteciye ev sahipliğiyle, 30 milyar dolar harcama yapan Türkiye, AB ile yaptığı anlaşma da sivil toplum örgütlerine gönderilmek üzere 5 milyar Euro göndereceğiz sözünü vermiş ancak anlaşmaya da uymamıştır. 5 Milyar Euro halen sivil toplum kuruluşlarına gönderilmemiştir. 

 

Türkiye anlaşmaya uymuş ve Avrupa’ya tek bir mülteci göndermemiştir.

 

Sınırlarımız da yaşanan olumsuz gelişmeler sadece Türkiye’ye değil Avrupa’ya da sıçraması muhtemeldir. AB neden sessiz kalıyor? AB medyası neden gerçekleri yayınlamıyor?

 

Avrupa Birliği ülkeleri şunu iyi anlamalı, Avrupa’nın güvenliği Türkiye’nin güvenliği demektir, Türkiye’nin güvenliği de Avrupa’nın güvenliğidir.

 

Avrupa ülkeleri bu iki yüzlü tutumdan çıkmalı ve akıl tutulmasından kurtulmalıdır. Küresel terör örgütlerine destek verenleri tarih affetmeyecek ve hayatını kaybeden binlerce masum insanın vebalini ödemek sessiz kalanların üstünde kalacaktır. 

 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?