Terörle Mücadele Daire Başkanlığı teröriste göz açtırmıyor
Giriş: 16.8.2017 00:00:00 - Güncelleme:

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı teröriste göz açtırmıyor

 

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Türkiye genelinde son bir haftada bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda 373 şüpheli yakalandı

 

 

Emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK'nın 15 Ağustos 1984'te Siirt'in Eruh ve Hakkari'nin Şemdinli ilçelerinde düzenlediği ilk silahlı saldırıların yıl dönümünü bahane ederek ve terörist başına yönelik sözde tecrit uygulandığı propagandasını kullanarak, ayaklanma ve başkaldırı planladığı yönündeki bilgiler üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde kapsamlı çalışmalar başlatıldı.

 

Terör örgütünün, 15 Ağustos öncesi ve sonrasında kanunsuz gösteriler, silahlı, bombalı ve suikast tarzı eylemler gerçekleştirebileceği ihtimallerini dikkatle takip eden ekipler, örgütün planlarını sekteye uğratmak ve olası eylemleri engellemek amacıyla hazırlık aşamasındaki örgüt üyelerine yönelik ülke genelinde seri operasyonlar düzenledi.

 

373 şüpheli yakalandı


Son bir haftada 30 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 373 şüpheli yakalandı.

 

Zanlıların ev, iş yeri, araç ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, 12 polis üniforması, 12 kalaşnikof silah, 4 tabanca, 3 kuru sıkı tabanca, 3 av tüfeği, 3 pompalı tüfek, 24 el bombası, bin adet kalaşnikof marka silaha ait mermi, farklı ebatlarda çok sayıda fişek, bomba yapımında kullanılan patlayıcı madde ve mühimmatla çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.  

 

Terörle Mücade Daire Başkanlığı terör örgütlerine göz açtırmıyor, yapılan başarılı operasyonlar vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanıyor. Yapılan başarılı operasyonlar neticesinde vatandaşlarımız huzur içinde yaşamlarına devam ediyor. Terörle mücadelede kararlılık hız kesmeden devam ediyor. 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?