Selami Altınok Batman’dan İstanbul’a gelen çocuk ve gençlerle İstanbul’da buluştu
Giriş: 28.12.2017 18:11:32 - Güncelleme: 28.12.2017 20:42:46

Selami Altınok Batman’dan İstanbul’a gelen çocuk ve gençlerle İstanbul’da buluştu

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, "Biz Anadoluyuz Projesi" ​ kapsamında Batman'dan İstanbul’a gelen 50 çocuk ve genç ile yemek programında bir araya geldi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve Asayiş Daire Başkanı Mehmet Murat Ulucan'nında kendisine eşlik ettiği  etkinlikte gençlere hitaben konuşan Altınok,   Biz Anadolu olduğumuzda Türkiye oluyoruz, biz  Anadolu olduğumuzda tek devlet oluyoruz, tek millet oluyoruz, tek bayrak oluyoruz, tek vatan oluyoruz, biz Anadolu olduğumuzda kardeş oluyoruz. O kardeşliği o güzelliği yaşatabilme adına bu programları başta İçişleri Bakanlığımız olmak üzere bizlerde Emniyet Genel Müdürlüğü olarak üzerimize düşen boyutuyla aldık, dedi.


Genel Müdür Altınok: Allah yüzünüzdeki gülücükleri hiçbir zaman eksik etmesin, hep yüzünüz gülsün istiyoruz. Gelecekte hepiniz birer doktor, birer öğretmen, birer hemşire yanınızda oturan ablalarınız kardeşleriniz gibi birer polis olun istiyoruz. Emniyet teşkilatımızın bu güçlü yapısında hepinize yer var. Güçlü Türkiye’nin gelecekte hep güçlü olacak Türkiye’nin birer ferdi olmaktan da gurur duyuyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum sölzeriyle deva etti,


Yemeğin ardından Topkapı Sarayı gezisinde çocuk ve gençlere eşlik eden Selami Altınok, Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerindeki 21 İlden toplam 5 bin çocuğun İstanbul ve Çanakkale'yi görmelerinde ve tarihimizi yerinde öğrenmelerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Kaynak: EGM

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?