Rusya Devlet Başkanı Putin: Savaş gemileri, Akdeniz'de 7-24 nöbet tutacak
Giriş: 16.5.2018 15:40:58 - Güncelleme:

Rusya Devlet Başkanı Putin: Savaş gemileri, Akdeniz'de 7-24 nöbet tutacak


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'deki terör tehdidi nedeniyle Kalibr füzesiyle donatılmış Rus savaş gemilerinin Akdeniz'de aralıksız olarak nöbet tutacağını söyledi.

 

Soçi'de askeri üretim faaliyetlerinin ele alındığı bir toplantıda konuşan Putin, "Suriye'deki uluslararası teröristlerin saldırı tehdidinin devam etmesi nedeniyle Kalibr füzeleriyle donatılmış gemilerimiz, Akdeniz'de aralıksız olarak görev yapacak" dedi.

 

RUS DONANMASININ VARLIK GÖSTERDİĞİ COĞRAFYA GENİŞLEDİ


Putin, başta Akdeniz, Kuzey Atlantik ve Asya-Pasifik olmak üzere son yıllarda Rus donanmasının varlık gösterdiği coğrafyanın belirgin şekilde genişlediğine dikkat çekti. Rus lider, donanmanın yüksek savaşa hazırlık durumunun ve etkinliğinin ülkenin ekonomik güvenliğinin sağlanması, stratejik eşitliğin korunması açısından en önemli faktör ve ulusal çıkarların gözetilmesi açısından kritik bir araç olduğunu vurguladı.

 

DONANMANIN NÜKLEER CAYDIRICILIĞINI ARTIRACAĞIZ

 

Bu arada Putin, Rus donanmasının nükleer caydırıcılıktaki rolünü artırmak için stratejik nükleer kuvvetlerin deniz bileşenlerini güçlendirmeye devam edeceklerini ifade etti. Putin, bu amaç doğrultusunda donanmayı en yeni silah, irtibat, istihbarat ve hedef tespit sistemleriyle donatmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

 

SPUTNİK

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?