Medya seçim havasına girdi ancak Hükümet seçim zamanında diyor
Giriş: 4.3.2018 03:07:22 - Güncelleme: 4.3.2018 03:15:29

Medya seçim havasına girdi ancak Hükümet seçim zamanında diyor

Medya seçim havasına girmiş, tüm televizyon programlarında seçim seçim konuşuluyor ancak Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet ve parti sözcüleri seçimin zamannda yapılacağını açıklamışlardı. 

 

Türkiye'de görülmek istenmeyen gelişmeler perdelenerek sanal gündem yaratarak yapılan açıklamaların üstüne fal bakarak yazılar yazılır ve televizyon programları yapılır oldu. Geçtiğimiz günlerde bir çok gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelttiği sorular içinde erken seçim sorulmuş ve cevaben Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimin zamanında yapılacağını bir çok kez açıklamıştı.

 

Geçtiğimiz günlerde Başkakan yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ canlı yayında gazetecilerin sorusu üzerine seçimin zamanında yapılacağı erken seçimin söz konusu olmadığını söyledi.

 

Medya neden bu kadar seçime kilitlenmiş?

 

Son zamanlarda medyada çıkan haberler ve yapılan programların ülke sorunlarına bir katkı sağlamadığı çok açık. Ülkenin önde gelen basın yayın organlarında yapılan programlar gerçeklerden oldukça uzaklaştı.

 

Kimse ABD'nin ve AB'nin Türkiye'ye karşı oynadığı oyunu görmek istemiyor, eleştirmiyor ve konuşmuyor.

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir televizyon programında sosyal medya ve google bilgilerine dayanarak açıklamalarda bulunuluyordu, daha sonra sosyal medyada yapılan haberin doğru olmadığı anlaşılmış ve son dakika haberi ellerinde patlamıştı. Program modaratörerinin elinde cep telefonu program yaptıklarını sanıyorlar. 

 

Türkiye çok zor bir süreçten geçiyor ve süreç her geçen gün dahada zorlaşıyor. Gerçeklerden uzak yapılan abartılı haberler toplumu olumsuz yönde etkiliyor. Birileri bilgisi veya mesleği olmadığı halde askeri uzman, stratejist kesiliyor. Şunu iyi anlamalıyız ki teori ve hayallerler bu işler yürümüyor. Fal barakta habercilik yapılmıyor. 

 

Bir kaç emekli asker ve emekli büyükelçi televizyon programlarına çıkarak toplumu gerçek bilgiyle buluşturdu ve tüm ülke medyasına çeki düzen verdi, medya bundan ders almalı. 

 

Birileri de bunların içinde Profesör ve doçentlerde dahil fal bakarak açıklamalarda bulunuyorlar, yaptıkları açıklamalar ve sorulan sorulara verdikleri cevaplar gerçeklerle de bağdaşmıyor.

 

Medya içindeki etki ajanları da görevlerini sürdürüyorlar. 

 

Sİyasi partiler adına konuşan program katılımcıları parti sözcüsü veya savunucusu gibi açıklamarda bulunuyor. Savunabilseler anlayabilriz ancak bilgi sahibi olmadıklarında güüncel gazete haberlerinden okudukları açıklamaları derlediklerini sanarak konuşup duruyorlar.

 

İşin özü yazılı ve görsel medyanın seçim zorlamasının bir sonuca ulaşamayacağı çok açık.  

 

Bu kadar seçim yapılmasını isteyen kim veya kimler? Kimler medyayı harekete geçirerek seçim propagandasını başlattı?

 

Zamanla bunuda anlarız...

 

 

Haber Galata

 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?