Mayadin'de DAEŞ'e ait depolarda Batı üretimi silahlar bulundu
Giriş: 15.10.2017 22:33:28 - Güncelleme: 15.10.2017 22:40:45

Mayadin'de DAEŞ'e ait depolarda Batı üretimi silahlar bulundu

Russia Today (RT) televizyonu, Suriye ordusunun kurtardığı Mayadin kentinde DAEŞ'e ait depolarda ABD ve İsrail dâhil Batı ülkelerinde üretilen silahların bulunduğunu aktardı.


Suriye ordusundan Albay Rahmi Mauwas, RT'ye verdiği mülakatta, "Buradaki depolar gerçekten devasa. Gördüğüm silah miktarından şaşkına döndüm. Burada İsrail, ABD, Batı menşeili yüzlerce ve hatta binlerce silah, ayrıca Doğu menşeili silahlar da var" ifadelerini kullandı.

 

 

Depolarda hafif, orta ve ağır silahların bulunduğunu söyleyen Mauwas, "Tanklar, zırhlı araçlar var, ayrıca birçok çeşit lojistik destek gereçleri ve donanımlar mevcut. Silah ve mühimmat depolarının büyük bir kısmı bu kentteydi, burada ayrıca üretim de yapılıyordu" diye konuştu.

 

Rusya Savunma Bakanlığı dün Suriye ordusunun öncü birliklerinin Mayadin'de DAEŞ militanlarının imha edilmesine yönelik operasyonu tamamladıklarını, kentin tamamen kurtarıldığını açıklamıştı.

Mayadin, Fırat vadisinde DAEŞ'in kontrolünde kalan büyük bir yerleşim ve aynı zamanda terör yanlılarının Suriye'nin doğusundaki en güçlü ve donatılmış merkeziydi.

 

SPUTNİK

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?