Kudüs: Ey Hüzünler Şehri sergisi açıldı
Giriş: 23.12.2017 21:45:33 - Güncelleme:

Kudüs: Ey Hüzünler Şehri sergisi açıldı

Sanatçı Süleyman Gündüz,  yaptığı açıklamada, 2007'den beri Kudüs'le ilgili ulusal ve uluslararası alanda çeşitli sergiler açtığını söyledi.

İlk olarak 2002'de Kudüs'ün fotoğraflarını çekmeye başladığını belirten Gündüz, "Her yıl çektiğim fotoğrafları sergiliyorum. Bu sergideki fotoğraflar da 2017 yılında çekilmiş olan fotoğraflar." ifadelerini kullandı.

"İmgesel olarak ilahi sanatın oluştuğu bir yerdir Kudüs"
Yoğunluklu olarak belgesel fotoğrafçılık üzerine çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Gündüz, şöyle devam etti:

"Çünkü çektiğim her fotoğraf bir müddet sonra kendi öyküm haline dönüşüyor ve etkileyici öyküleri bulmaya çalışıyor, hem insan portreleri itibariyle hem de yaşam alanları itibariyle. Ama Kudüs ilham verici, etkileyici bir şehir. Dolayısıyla orada fotoğraf çekmiş olmak önemli bir ayrıcalık. Çünkü orada binlerce yılın bir serüvenini anlayabileceğiniz fotoğraf kareleri sizin objektifinizde oluşur. İmgesel olarak ilahi sanatın oluştuğu bir yerdir Kudüs."

Sergide 20 fotoğrafın yer aldığını dile getiren Gündüz, "Biz Kudüs'ü özlemimiz olan şekliyle fotoğraflara yansıtmak istedik. Yani bütün dinlerin özgürce, barış içinde bir arada olabildikleri bir şehir olarak." dedi.

Sergi, 31 Ocak'a kadar Beyoğlu Belediyenin sanat galerisi görülebilecek.

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?