Karaköy Yeni Vapur İskelesine kavuşuyor
Giriş: 17.2.2018 23:41:33 - Güncelleme: 18.2.2018 00:24:59

Karaköy Yeni Vapur İskelesine kavuşuyor

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nce projelendirilen Karaköy şehir hatları iskelesi inşaa çalışmasının %80.42 si tamamlandı. 

 

 

İskele dikey olarak projelendirimiş ve aynı anda üç ayrı geminin yolcu indirip bindireceği şekilde planlandığı anlaşılıyor. İskele Ana Sisteminde 1150 ton Saç ve Hollanda Profili Cnc ile kesilmiş 1200 Ton Saç birleştirek imal edildiği bilgisi verilmiş.

 

 

Mekanik Sistemlere ait boru montajları imalatına başlandığı ve boya ve katotik koruma imalatları devam etmekte ayrıca klima ve havalandırma imalatlarına başlandığı yapılan bilgilendirmede belirtilmiştir. 

 

Karaköy iskelesinin yenilenmesi İstanbul için çok önemi bir ihtiyaçtı, vapurların kötü hava şartların azgın deniz  dalgaları oluşması sonucu yolcuların vapura inip binmeleri ciddi tehlike arz ediyordu. 

 

Uzun yıllardır beklenen proje sonunda İstanbul Büyük Şehir Belediyesince tamamlanıyor. Artık Karaköy İskelesini kullananlar güven içinde seyahat edebilecekler. 

 

İskele her ne kadar İBB sorumluluk alanında olsada İskeledeki sorunları maalesef ilçe belediyesi görememişti. 

 

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi vatandaşların istekleri olduğunda gerekli tüm projeleri hayata geçirdiği bir gerçektir. Başvuru sonrası inceleme, projenlendirme ve ihale süreci süresi sonucu projeler tek tek hayata geçiriliyor. 

 

ALO 153 Beyaz Masa Ekibi tüm başvuruları titizlikle takip ediyor.  Vatandaşlarımızın gördükleri sorunları Beyaz Masaya bildirmeleri İstanbul'umuzu hep birlikte yaşanabilir duruma getireceğimizden şüphe yoktur. 

 

İstanbul'da gördüğünüz İBB sorumluluk alanındaki sorunları ALO 153 Beyaz Masa ekibini doğru bilgilendirme ile yapabilirsiniz. İsteklerinizi veya var olan bir sorunu bildirmenin em kolay yolu Beyaz Masa İletişim Formu üzerinden adres, resim ve sorun hk. mesajınızı net belirttiğinizde gerekli çalışmanın sonuçlandırılacağından emin olabilirsiniz. 

 

Beyaz Masa İletişim Formu için Tıklayınız...

 

Büyük Şehir Belediyesine ve Projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz...

 

Haber Galata 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?