Kamuda taşeron çalışanların statülerini kalıcı esasa bağlayacağız
Giriş: 22.9.2017 22:45:18 - Güncelleme:

Kamuda taşeron çalışanların statülerini kalıcı esasa bağlayacağız

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Türk-İş'e ziyaret gerçekleştirdiklekini söyleyen Yıldırım, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türk-İş Yönetim Kurulu üyeleriyle çalışma hayatına ilişkin meseleleri ele aldıklarını belirtti.

 

Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, iş camiasının yaklaşık yüzde 80'inin temsil edildiğini kaydetti.

 

"Taşeron işçilerin görüşmede gündeme gelip gelmediği" sorusuna Yıldırım, şu cevabı verdi:

 

"Türk-İş'e gelip taşeron konusunu konuşmamak olmaz. Bu konu için hükümet olarak uzun süreden beri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Maliye Bakanlığımız ve diğer ilgili bakanlarımız çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda çalışan taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar, çeşitli alternatifler dikkate alınarak tamamlanmak üzere. Buradaki son tarihimiz, bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Bu yönde de çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kuruluna gelecek, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda görüşülecek. Varılan sonuç kamuoyuyla paylaşılacak." 

 

A.A

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?