Fatih'in yeni belediye başkanı Hasan Suver oldu
Giriş: 30.4.2018 23:40:43 - Güncelleme: 1.5.2018 00:33:00

Fatih'in yeni belediye başkanı Hasan Suver oldu

 

Mustafa Demir'in milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından Fatih Belediyesi'nde yapılan seçimde yeni başkan Hasan Suver oldu.Mustafa Demir'in milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından İstanbul Fatih Belediyesi'nde yapılan seçimde yeni başkan Hasan Suver oldu.

 

HASAN SUVER KİMDİR?

 

1961 Sürmene doğumlu, ilk ve ortaokulu Trabzon'da, liseyi Samsun'da okumuştur, daha sonra İstanbul'da Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı ve aynı okulda 'Aydınlar ve Sosyal Değişme' konulu tez çalışması yaptı.1978 yılından beri Fatih'te ikamet etmektedir. 1983'te Fatih'te dünya evine girdi, 3 kız çocuğu babasıdır.

 

Evlendiği yıl ticarete atıldı. Daha sonra limited şirket kurarak hem ticaret hem inşaat işleriyle ilgilendi.1979 yılından beri Fatih’te siyaset yapmaktadır. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı 2 nolu kurucu üyesidir. Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Mümder üyesidir. Şiir çalışmaları bulunmaktadır.

 

Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı görevini yürütmektyken Fatih Belediye Meclisi kararı ile Milletvekilliği için istifasını veren Mustafa Demir'in yerine Fatih Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. 


 


 

İstanbul'umuzun çok önemli ilçelerinden biri olan Fatih ilçemize Belediye Başkanı seçilen  Hasan Suver Beye hayırlı olsun diyor yeni görevinde başarılar diliyoruz. Sayın başkanın ilk icraatı Fatih İlçesinin tarihine yakışır bir belediye binası inşaa etmek veya mevcut tarihi yapılardan birine taşınmak olmalıdır.

 

 

HABER GALATA

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?