Emniyet Müdürü Çelik, Başkan Yılmaz’dan şikayetçi oldu
Giriş: 28.7.2017 00:00:00 - Güncelleme:

Emniyet Müdürü Çelik, Başkan Yılmaz’dan şikayetçi oldu

Geçtiğimiz günlerde Ordu, Aybastı Perşembe yaylası şenliklerinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un katıldığı şenlikte protokol tartışması yaşanmıştı. 

 

Ordu İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, Aybastı İlçesi Perşembe Yayla Şenlikleri'nde protokol tribününde meydana gelen arbedenin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Enver Yılmaz hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak şikayetçi oldu. İçişleri Bakanlığı'nın ardından, Aybastı Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş bir kargaşa yaşamış ve kısa süreliğine alanı terketmişti.

 

Vatandaş duruma tepkili,


Haberlere yansıyan görüntülerde Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz'ın Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik'in bulunduğu alana fevri bir şekilde gittiğini ve bu olayın yaşandığını anlıyoruz. Bakan Kurtulmuş'a uzak mesafede olmasına rahmen tartışma Bakan Kurtulmuş'a kadar gelmiş ve bu tartışmanın büyümesine neden olan kişinin televizyonlara yansıyan görüntülerde Ordu Belediye Başkanı tarafından büyütüldüğüde açıkça görülmektedir.

 

Ayrıca Protokolde Bakan Kurtulmuş'a  uzak mesafede oturan Ordu Emniyet Müdürünün protokol tartışmasından çok bu tartışmanın altında başka nedenler mi yatıyor şüphelerinide beraberinde getirdi.

 

Son yıllarda bazı partililerin belediye başkanlarının, il ilçe meclis üyelerinin ve ilçe başkanlarının kendilerini üstün bir kişilik sanması ve kamu kurumlarının ve kamu görevlilerinin üzerine gittiği çok sık görülür oldu. Trafik sigortası bitmiş  ve yol uygulamasında tesadüfen denk gelen uygulamada kanun gereği işlem yapmak sorunda olan Polis memuru ile tartışma başlatıp üzerine yürüdüğü ve Ak Parti ilçe başkan yardımcısı olduğunu ve hepinizi sürdürürüm söylemleri, İlçe meclis üyesinin araç park edillmemesi gereken yere park ettiği için aracının çekilmesi sonrasında attığı twitle il emniyet müdürüne gönderme, Batman'da son yaşanan partili polis tartışması ve aynı şekilde tüm kamu kurum çalışanları üzerinde yetkisi olmaksızın baskı oluşturma ve ve sürdürürüm tehditleri çok duyulur oldu.  

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Erdoğan Teşkilatlar ve belediyeler bizim dava idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir, demişti.

 

Bu tip yaklaşımlar gerçekten Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a zarar veriyorlar.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarımıza yaptığı her konuşmada biz bu milletin hizmetkarı olmaya geldik efendi olmaya gelmedik demiştir, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının milletin gönlünde taht kurmasının en önemli etkilerinden biride hiç şüphesiz budur. 

 

Yerel yönetim ve teşkilatlarda bazıları hizmetkar  değil efendi olmaya gelmiş, yaklaşımları kamu kurumlarında çalışanlar ve vatandaşın üstünde bıraktığı izlenim bu şekildedir. Vatandaşın bir önerisini sus pus susturmaya çalışanlar, halk içinde vatandaşın halini hatırını sormak yerine külhanbey vari konuşmalar ve yaklaşımlar son yıllarda çok görülür oldu. 

 

Tüm Emniyet müdürlerimiz gibi, Ordu Emniyet Müdürümüzde  devlet terbiyesi görmüş ve üniformasını devletimize yakışır bir şekilde taşımış nerde nasıl hareket edeceğini iyi bilen birisi olduğu şüphesizdir.

 

Bu gün Ordu Emniyet Müdürlüğünün twitter hesabından Emniyet Müdürü Suat Çelik imzalı açıklamada görevden alınarak merkeze çekilmesi talebinde bulunmuştur. Canı pahasına ülkemize hizmet etmiş emniyet müdürmüze Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun sahip çıkmasını ve görevine devam etmesini bekliyoruz.

 

Kahraman Güvenlik Teşkilatlarımızın teröre mücadelede gösterdiği fedakarlıklar milletimizce takdirle karşılanıyor ve onlar için dualar edilliyor. 

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Erdoğan Teşkilatlar ve belediyeler bizim dava idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir dedi. Gerçekten zarar verenlerin bir an önce uyarılması veya görevden uzaklaştırılmasının en doğru karar olduğunu düşünüyoruz.  

 

Bütün Ak Parti yöneticileri şunu unutmasın, Halkımız oylarını gönül verdiği lidere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a vermektedir. Bu gün milletvekili, belediye başkanı oluyorsanız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesindedir. Cumhurbaşkanımızı zor durumda bırakanlar artık yollarını partiyle ayırmalıdır. 

 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?