Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya'da
Giriş: 6.3.2018 14:37:46 - Güncelleme: 6.3.2018 14:44:01

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya'da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ikili görüşmelerde bulunmak üzere Almanya'da. Alman Dışişleri Bakanı Gabriel ile görüşme öncesi basına kısa bir açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu konuşmasında;

 

Esasen Almanya'da yeni hükümetin kurulması sadece Almanya değil tüm Avrupa için önemlidir. Almanya'nın AB'deki önemi tüm AB ülkelerince biliniyor.

 

Bugün ki görüşmelerde Tükiye Almanya ilişkilerini nasıl geliştirir nasıl güçlendiririzi bunu konuşucağız.  Almanya ve Türkiye'nin bölgesel konularda işbirliği çok önemli balkanlarda çok önemli biz birbirimizi rakip değil partner olarak görüyoruz.


Birleşmiş Milletlerin Suriye'de ateş kes kararına karşılık, maalesef Doğu Guta'da devam eden ihlaller olduğunu görüyoruz.  Suriye'deki ateş kes  kararı terör örgütlerini kapsamıyor ve bu terör örgütleri Almanya tarafından da terör listesindedir. Suriye'de İnsani yardım konusunda uluslararası kuruluşlarla çalışıyoruz, yaşanları ve gelişmeleri uluslararası kuruluşlar biliyor. 

 

Almanya ve Türkiye  aynı şeyi düşünüyor

 

Mevkidaşım Alman Dışişleri Bakanı Gabril'le tekrar bir araya geldiğimiz için çok mutluyum. Avrupanın istikrarını ilgilendiren konuları tekrar değerlendireceğiz. 


Bu sene rezervasyonlarda Almanya'dan Türkiye'ye gelişlerde %80 artış var. Alman vatandaşları son 6 ayda gözlemlediğim kadarıyla Türkiye'de normalleşmenin başlamasıyla rezervasyonlarda artışlar görüldü.

 

Güvenlik konusunuda Türkiye Avrupa ülkelerinden daha az güvenli şehirler değildir. 

 

Alman turistler Türkiye'yi çok özledi, otellerimizde ki kaliteli hizmet ve konaklama imkanları biliniyor.  Alman Dışişleri Bakanlığının Seyahat uyrıları konusunda Alman Dışişlerinin yeniden değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum bunları mevkidaşım Gabriel'le detaylı görüşüceğiz. diyerek toplantıya geçildi.

 

 

HABER GALATA

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?