Cumhurbaşkanı Erdoğan ve vatandaş Bakan Soylu'ya sahip çıktı
Giriş: 26.2.2018 16:33:32 - Güncelleme: 26.2.2018 17:24:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve vatandaş Bakan Soylu'ya sahip çıktı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hafta sonu Trabzon'da açıklamaları oldu. Bu açıklamaların ardından kendisi görevden mi ayrılacak yoksa bir kabine revizyonu mu söz konusu?" sorusu üzerine, şunları söyledi:

 

Bu söylenenler veyahutta bu ifadem belki biraz ağır olacak ama ahlaksız troller vasıtasıyla yapılanlar, bizleri ciddi manada rahatsız etmektedir.

 

İçişleri Bakanımızın Trabzon'daki konuşmasında belli bir yerinde bir duygusallık şahsıyla alakalı olabilir ama ben de kendisiyle dün akşam görüştüm.

 

Böyle bu trollerin yapmış olduğu açıklamalardaki bu tür kabine vesaire falan bunlarla alakalı hiçbir şey söz konusu değil.

 

 

Arkadaşımızın istifası vesaire bu tür şeyler asla söz konusu değil. İşte bu trol ahlaksızlıkları maalesef ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini, beraberliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır. Biz emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

 

Türkiye'yi troller idare etmeyecek.

 

Türkiye'yi biz idare ediyoruz, biz idare etmeye devam edeceğiz." diyerek son noktayı koydu..

 


 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu göreve başladığı günden bu güne terör örgütleriyle amansız mücadelede başarılı çalışmalara imza atmıştı. Terör operasyonlarından rahatsız olanlar ve bazı parti içi çekişmelerde Süleyman Soylu medyada sürekli hedef haline getirilmeye başlanmıştı. İsmini saymakla bitmeyecek terör örgütleriyle amansız mücadele veren Bakan Soylu için zor bir bakanlık dönemi olduğuda çok açık. 

 

Medyada sürekli gündem olan konular Bakan Albayrak ve Bakan Sayan'la ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soyluy'la bir takım sorunlar olduğuda yansımıştı. Böylesi zor bir dönemde bu sorunların da artık unutulması bir zorunluluk halinede gelmiştir. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan  yaptığı açıklamayla gerek kendi partisi içindekilere gerek Soylu'yu sürekli eleştirenlere cevaben Süleyman Soylu'yu desteklediğini açıkça ifade etti. 

 

Sosyal Medya da vatandaştan Bakan Soylu'ya destek mesajları paylaşıldı. 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun çalışmaları terör odaklarını rahatsız etmiş olacak ki sürekli Bakan Soylu hk. yalan yanlış kampanyalar yürütülüyor.

 

Bizlerde Haber Galata ekibi olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı çalışmalarından dolayı destekliyoruz....

 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?