Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Dursun Çiçek: Beyoğlu, İstanbul’un Başkenti diyebileceğimiz bir ilçedir
Giriş: 19.12.2018 07:56:38 - Güncelleme: 19.12.2018 08:20:11

Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Dursun Çiçek: Beyoğlu, İstanbul’un Başkenti diyebileceğimiz bir ilçedir

 

 

Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Dursun Çiçek: Beyoğlu’nda 1994 yılından beri AKP çizgisinde siyaset yapan, seçmenden ve demokrasi dâhil tüm evrensel değerlerden uzaklaşan bir belediyecilik anlayışı var. Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Gezi Parkı, Galata Kulesi, Karaköy ve Kasımpaşa gibi tarihi yerleri ile Beyoğlu, İstanbul’un en önemli tarihi ve turistik ilçesidir.

 

 

İstanbul’daki resmi törenlerin Taksim Meydanı’nda yapıldığı da dikkate alındığında, aslında 39 ilçe arasında Beyoğlu, İstanbul’un Başkenti diyebileceğimiz bir ilçedir.

 

Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde, İstanbul’un otel ve eğlence sektörünün üçte birine yakın kapasitesi bulunuyor. Bu sebeple Beyoğlu’nda işsizlik sorunu ile birlikte yoksulluk ve ekonomik sorunların çözülmüş olması gerekirdi. Ancak gerçeğin böyle olmadığını çok biliyoruz.

 

Belediyeden sosyal yardım alan, işsizlik sorunu ile boğuşan binlerce Beyoğlu seçmeni var. 25 yıldır bu sorunçözülememiştir. Çözülemediği gibi geçim sıkıntısı nedeniyle sosyal yardıma muhtaç duruma düşürülen vatandaşlarımızın sayısı her yıl artmıştır.

 

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

 

 

 

 

Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Dursun Çiçek Kimdir? 

 

Bekir ve Halime Çiçek’in ikinci çocuğu olarak 1960 yılında Umurca Köyü, Reşadiye/Tokat’ta doğan Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun ÇİÇEK, ortaokul ve lise öğrenimini altı yıl yatılı okuyarak tamamladı ve Yıldızeli/Sivas’taki Pamukpınar Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. 
1976 yılında Harp Okulu sınavlarını kazanan ve 1980 yılında Kara Harp Okulunu devre üçüncüsü olarak bitiren Albay ÇİÇEK; Teğmen rütbesiyle  Piyade Okul K.lığındaki sınıf okulu öğreniminden sonra, Amfibi Deniz Piyade  Alay K.lığı Foça/ İzmir’de üç yıl Takım Komutanlığı ve Deniz Harp Okulu İSTANBUL’DA dört yıl Bölük Komutanlığı  yaptı. 


1988 yılında Harp Akademisini kazanan ve Kara Harp Akademisini ve Silahlı Kuvvetler Akademisi eğitimini devre ikincisi olarak bitiren Albay ÇİÇEK, 1990-94 yılları arasında Deniz  Kuvvetleri  Komutanlığı Harekat Başkanlığında görev yapmıştır. 


Amfibi Deniz Piyade Alayının Tugay olduğu yıl Tugay Harekat ve  Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan Albay  ÇİÇEK, 15 ay süre ile Şırnak’ta Özel Amfibi Tabur Komutanlığı ve bir yıl süre ile Foça’da Üçüncü Amfibi  Deniz Piyade Tabur Komutanlığı görevlerini icra etti. 


1997 yılında  Arnavutluk İnsani Yardım Harekatında Çok Uluslu Karargahta Plan ve Prensipler Şube’de ve 1997- 99 yılları arasında Gnkur. Bilgi Destek Grup Komutanlığında görev yapan Albay ÇİÇEK, aynı dönemde beş ay süre ile Tiran/ARNAVUTLUK‘ta Altay Tim Komutanı olarak görev yaptı ve 1999-2001 yılları arasında Foça’da Amfibi Deniz Piyade Tugayı Kurmay Başkanlığı görevini icra etti. 


2001 Yılında İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığına atanan Kurmay Albay Dursun ÇİÇEK;  Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Doktora eğitimi yaptı ve  ‘’Örgütlerde Motivasyon ve İş Yaşam Kalitesi: Bir Kamu Kuruluşundaki Yönetici Personelin Motivasyon Seviyelerinin Tespit Edilerek İş Yaşam Kalitesinin Geliştirilmesi Üzerine Bir Araştırma‘’  konusunda  Doktora Tezi hazırladı. 

 


İstanbul İkinci Bölge’den 25. ve 26. Dönem Milletvekilliği yaptı.

 

HABER GALATA

 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?