Belediye Başkanlarına 2019 markajı!
Giriş: 7.2.2018 00:41:54 - Güncelleme: 7.2.2018 00:46:04

Belediye Başkanlarına 2019 markajı!

Milli Gazate internet sitesinde Ahmet Yavuz'un   haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dokuz ay önce partisinin başına geçmesinden sonra özellikle belediye başkanlarına yönelik başlattığı metal yorgunluğu istifalarının esas dalgasını 2019 yerel seçimlerinde yapacağı öğrenildi. 

 

Cumhurbaşkanlığı, hem kendisi hem de parti tarafından çift yönlü anketlerle belediye başkanlarının çalışmalarını mercek altına aldı. Muhtemel bir seçimde en büyük kaybın bazı belediyelerdeki rant ilişkilerinden gelebileceğini gören iktidar, çıkan sonuçlara göre 2019 mahalli seçimleri öncesi belediye başkan adaylarının üçte ikisini değiştirmeye hazırlanıyor.

 

Beştepe ve parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, her ne kadar belediye başkanlarından çok az kısmı şu ana kadar istifa ettirilse de, siyasi irade Mart 2019’a yönelik bilimsel araştırmalar sonucu büyük bir değişime hazırlanıyor. 

 

Bilimsel verilere dayanarak hareket etmek isteyen parti yönetimi, belediyelerin çalışmalarına yönelik anketler yaptırıyor. Cumhurbaşkanlığı ise ayrı bir anket yaptırıyor.

 

Hem teşkilatın hem de vatandaşın nabzı tutulmaya çalışılıyor. Alınan sonuçlara göre mevcut başkanların en az beşte üçünün değişeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ DE İSTİFA ETTİRİLECEK. HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN....

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?