BEYOĞLU KAYMAKAMLIĞINDAN ''BASIN DUYURUSU''
Giriş: 25.11.2017 07:58:12 - Güncelleme: 25.11.2017 10:54:14

BEYOĞLU KAYMAKAMLIĞINDAN ''BASIN DUYURUSU''

 

Sosyal medya ve açık kaynaklardan, Beyoğlu ilçemizde 25.11.2017 tarihinde yapılacağı duyumu alınan ‘’25 Kasım LGBTİ+’’ temalı toplantı ve gösteri yürüyüşü ile aynı konu ile ilgili kapalı alan film ve söyleşi etkinliklerine;

 

Bahse konu etkinlikler için 2911 ve 2559 sayılı Kanunlar çerçevesinde gerekli başvurularda bulunulmadığı,
 

Ayrıca bahse konu etkinlikler, Anayasal düzene veya genel ahlâka aykırı olabileceği, kamu düzeni ve güvenliği açısından açık ve yakın tehlike oluşturabileceği için;
 

Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amaçlarıyla, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17 ve 28., 2559 Sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunun Ek 1 ve 5442 sayılı Kanunun 32/ç maddelerine istinaden Kaymakamlığımızın 24/11/2017 tarih ve 2283 ile 2284 sayılı kararları çerçevesinde müsaade edilmeyecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur, 

 

Açıklamasında bulunuldu.

 


 

İstanbul'umuzun en işlek ilçesi ilçesi olan Beyoğlu'nda gerek çevrede yaşayan vatandaşların, gerek ilçe işletmelerin ve ilçemizi ziyarete gelen Beyoğlu severlerin bu anlamsız yürüşler ve toplantılardan ciddi şikayetleri bulunmaktadır.

 

Gelişmiş ülkelerde bu tip toplantılar ilgili kurumlardan izin alınarak belirli komplekslerde yapılmaktadır, ayrıca bir alan kiralanarakta yapılabilir. Bu toplantıyı düzenlemek isteyenlerin Beyoğlu'nunda gelişmiş bir dünya ilçesi olduğunu hatırlatırız. 

 

Vatandaş, hafta içi beşyüz bin kişinin ziyaret ettiği, hafta sonları bir milyona çıkan ziyaretçi sayısıyla ilçemiz gösteri, toplanti gibi olaylardan ciddi rahatsızlık duymaktadır.

 

Beyoğlu Kaymakamlığı yasalar çerçevesinde gerekli açıklamayı yapmasından dolayı tebrik ediyoruz.

 

Beyoğlu Kaymakamımızı her zaman desteklemeye devam edeceğiz...

 

HABER GALATA

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?