Ahmet Zeki Üçok: FETÖ'cü hakimlerin kararlarına itibar edenler var
Giriş: 26.6.2018 18:58:03 - Güncelleme:

Ahmet Zeki Üçok: FETÖ'cü hakimlerin kararlarına itibar edenler var

Emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok, 'Demek ki hala FETÖ'nün hakim ve savcılarının kararlarına itibar edenler var' dedi.

 

Yargıtay'ın bozmasının ardından yeniden görülen "Sahte çürük raporu" davasında aralarında emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'un da bulunduğu 11 kişi hakkında mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme, emekli askeri hakim Üçok'a "Yetkili olmadığı bir iş için yarar sağlamak" suçundan 6 bin lira adli para cezası verirken; diğer 4 sanığa da 10 ay hapis cezası ve 80 TL adli para cezası verdi.

 

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya davada tutuksuz yargılanan Ahmet Zeki Üçok ve Erdem Kılıç katıldı. Duruşmada savcı Ahmet Eryeli, Üçok'un da aralarında bulunduğu 8 kişinin beraatini, 3 kişinin ise "nitelikli dolandırıcılık" ve "dolandırıcılık" suçlarından cezalandırılmasını istediği mütalaasından farklı bir mütalaa verdi. Savcı Eryeli, yeni mütalaasında Ahmet Zeki Üçok'un aralarında bulunduğu 5 kişinin cezalandırılmalarını talep etti.

 

NE ARAYA NE GİRDİ DE SAVCININ MÜTALAASI DEĞİŞTİ?

 

Mütalaa üzerine söz alan Ahmet Zeki Üçok, beraatini talep ederek "Herkes beraat ediyor bir tek ben kumpasa maruz kalıp burada kalıyorum.

 

Araya ne girdi de, savcının mütalaası değişti?

 

Demek ki hala FETÖ'nün hakim ve savcılarının kararlarına itibar edenler var" dedi. Sanık Erdem Kılıç da yargılamayı ve soruşturmayı yürüten hakimler hakkında şikayette bulunduğunu belirterek beraatini talep etti. YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

 

AJANSLAR

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?