AK Partili vekil ''Hünkar Çayırı''na Sahip Çıktı
Giriş: 1.1.2018 03:31:01 - Güncelleme: 1.1.2018 04:07:50

AK Partili vekil ''Hünkar Çayırı''na Sahip Çıktı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz sosyal medyadaki hesabından Hünkar Çayırı'yla ilgili açıklama yaptı. Yılmaz açıklamasında, "İmtisali câhidu fillâh oluptur niyyetim, Dîn-i islâmın mücerred gayretidir, gayretim. (Sultan Fatih) Çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmed Han’ın emaneti olan bu güzide mekanın her ne maksadla olursa olsun hatırasının korunması dışında kullanımına teşebbüs edilmesi toplum vicdanını yaralamıştır.

 

 

 

Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bu yanlıştan dönüleceğine inancım tamdır. Bu mekan, dedemiz Fatih’in şahsında çağ açıp çağ kapatan bu Aziz Milletin Fetih ruhunun nesilden nesile aktarılacağı bir mekan olarak yaşatılacaktır." dedi.

 

 

 

 

Bu duruma nasıl gelindi?

Merkezi İstanbul'da bulunan Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne başvurarak, araziyi eğitim hizmetlerinde kullanmak üzere irtifak hakkı tesisi talebinde bulundu. Milli Emlak Genel Müdürlüğü talep üzere koruma altına alınan namazgâh, çeşme ve köprünün bulunduğu alan dışındaki 133 dönümlük araziyi, 30 yıl süre ile Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı'na verdi.

 

Vatandaş tepki gösterdi....

 

Haber Galata

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?