AK Parti İstanbul Teşkilatında değişim rüzgarı
Giriş: 18.1.2018 17:42:39 - Güncelleme: 22.1.2018 12:26:52

AK Parti İstanbul Teşkilatında değişim rüzgarı

 

AVAZTÜRK'ten Gizem Başarır'ın AK Parti Selim Temurci'ye teşekkür etmeye hazırlanıyor; haberinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığına gelecek yeni isim hakkında bir haber yayımlandı. AK Parti İl Başkanlığına gelecek sürpriz isim.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "değişim ve yenilenme" çağrısı ile farklı bir temaya bürünen Adalet ve Kalkınma Partisi kongrelerinde İl Kongreleri takvimi daralırken, gözler Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlere çevrildi. 

 

Ankara, İstanbul başta olmak üzere 16 Nisan Referandumunda ciddi kayıp yaşanan illerde değişime gidilip gidilmeyeceği konuşulurken ilk bomba İstanbul'da patladı. AVAZTÜRK'ün AK Parti kulislerinden edindiği bilgiye göre; Mart ayı gibi yapılması planlanan Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Kongresi'nde mevcut İl Başkanı Selim Temurci'ye teşekkür edilecek. 

 

TEMURCİ'NİN YERİNE ESKİ BAKAN

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, en son İstanbul İl Yönetiminden 40'a yakın isimle yaptığı toplantıda, "İl'de ve İlçelerde yeni yönetimlerle yolumuza devam edeceğiz" ifadesini kullandığı öğrenilirken, Selim Temurci ile yola devam etmeme kararında, Temurci'nin kardeşinin, 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'den 'gözaltına' alınmasının da önemli etkisi olduğu öne sürüldü.

 

Temurci'ye teşekkür edileceği öğrenilen İstanbul İl Kongresi'nde İl Başkanlığı için de sürpriz bir isim öne çıktı. Erdoğan'ın Temurci'den sonrası için eski Bakanlardan İdris Güllüce ismi üzerinde durduğu, yapılan temayül yoklamasında da İdris Güllüce ile Bayrampaşa eski İlçe Başkanı Cemil Yıldiz isminin en çok teveccüh gördüğü temayül birincisinin de İdris Güllüce olduğu öğrenildi.

 

 


İDRİS GÜLLÜCE KİMDİR?


1950 yılında Erzurum Hasankale’de doğan İdris Güllüce, İlköğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra, eğitim ve çalışma hayatına İstanbul’da devam etti.

 

Üç dönemlik Tuzla Belediye Başkanlığından sonra; 28 Mart 2004’ten 8 Mayıs 2007′e kadar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 1.Başkan Vekili olarak hizmetine devam etti.

 

8 Mayıs 2007′de, yerelden edindiği tecrübeleri Türkiye’ye aktarmak düşüncesiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis I. Başkan Vekilliği görevinden istifa ederek Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.  22 Temmuz 2007 de Adalet ve Kalkınma Partisinden İstanbul 1. bölge Milletvekili seçildi.

 

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı. 12 Haziran 2011 de Adalet ve Kalkınma Partisinden 2. defa İstanbul 1. bölge Milletvekili seçildi.

 

Güllüce, ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezinde, yerel yönetimler başkanlığında başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. 

 

KAYNAK: AVAZTÜRK

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?