İstanbul Valisi Vasip Şahin'den 15 Temmuz mesajı
Giriş: 15.7.2018 15:03:39 - Güncelleme:

İstanbul Valisi Vasip Şahin'den 15 Temmuz mesajı

 

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN'DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 

Saygıdeğer İstanbullular,


15 Temmuz; bu devlet, bu millet için büyük bir dönüm noktası, korkunç bir ihanet vesikasıdır. Aynı zamanda milletimizin iradesine, demokrasi ve bağımsızlığına sahip çıkmak için göğsünü siper edişiyle, cesaret ve mukavemetiyle ebediyen iftihar edeceğimiz şerefli bir tarihtir.

 

Tarihimiz; vatanı, bayrağı ve istiklâli uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin imanla yoğrulmuş cesaretleri neticesinde kazanılmış nice zaferle doludur. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bu üstün fedakârlıkları sayesinde üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan hüviyeti kazanmıştır.

 

15 Temmuz’da necip milletimiz, istiklâl ve istikbâline gölge düşürecek en ufak bir tehdidi nasıl püskürteceğini, vatan savunmasındaki cesaretini ve idealini tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir. Türk milleti 15 Temmuz’da sadece hürriyetine, inancına, demokrasisine değil; aynı zamanda onu istikbale taşıyacak hedeflerine de sahip çıkmıştır.

 

Binlerce yıllık devlet geleneğinden aldığı güçle devletimiz, terör odaklarına karşı azim ve kararlılıkla mücadeleye devam etmektedir.

Türk milleti için şehit ve gaziler; devletin nezdinde, milletin kalbinde ve Yüce Allah’ın katında en yüksek mertebededir. Bu vesileyle, 15 Temmuz’un ikinci yıl dönümünde, bir daha böyle bir ihanet yaşanmaması temennisiyle ebediyen minnetle yâd edeceğimiz 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?