İstanbul Valisi Vasip Şahin Beyoğlu'nda incelemelerde bulundu
Giriş: 1.2.2018 21:26:35 - Güncelleme: 2.2.2018 14:04:45

İstanbul Valisi Vasip Şahin Beyoğlu'nda incelemelerde bulundu

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstiklal Caddesi, Tarlabaşı Yenileme Projesi, Taksim’e yapılacak Cami ve Cihangir Sosyal Tesislerini incelemelerde bulundu. Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü İstanbul Valisi Vasip Şahin'e ziyareti süresince eşlik etti.

 


İstanbul Valisi Vasip Şahin: eski eserlerin Türkiye'nin en büyük zenginliği olduğunu, bunların hem yaşatılıp geleceğe sağlam ve kullanılabilir bir şekilde taşınması hem de İstanbul ve Türkiye'yi ziyaret eden yerli ve yabancı tüm turistlerin istifadesine sunulması gerektiğini kaydetti.

 


İstanbul Valisi Vasip Şahin: başta Taksim'e yapılacak cami olmak üzere Beyoğlu'nda devam eden projelerin inşaatlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

 

Çalışmalarına Beyoğlu Belediyesini ziyaret ederek başlayan Şahin, buradaki görüşmenin ardından Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü ve Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile İstiklal Caddesi üzerinde bulunan ve yazar Hamdi Tanpınar'ın bir dönem ikamet ettiği Narmanlı Han'ı gezdi.

 

Yapılan çalışmalar konusunda bilgi alan Şahin, daha sonra beraberindekilerle birlikte, İstiklal Caddesi, Tarlabaşı Yenileme Projesi, Taksim'e yapılacak Cami ve Cihangir Sosyal Tesislerini inceledi.

 

Taksim'eki cami inşaat alanını gezen ve yapılan işlerin geldiği son nokta hakkında bilgi alan Şahin, Taksim Meydanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

Beyoğlu'nun sur içi ile birlikte turizm açısında İstanbul için çok önemli bir lokasyon olduğunu vurgulayan Şahin, ilçeye verilen önem nedeniyle gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları ve devam eden projelerin geldiği durumu incelediğini söyledi.

 

"Beyoğlu'nda yapılan birtakım restorasyon faaliyetlerine baktık" diyen İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Eski eserler bizim en büyük zenginliklerimizden, bunları hem yaşatıp geleceğe sağlam ve kullanılabilir bir şekilde taşımamız hem de bunları ilimizi, ülkemizi ziyaret eden yerli ve yabancı tüm ziyaretçilere göstermemiz, onların istifadelerine sunmamız gerekiyor. Bu anlamda İstanbul'da çok güzel şeyler yapılıyor." diye konuştu.

 

Valilik olarak Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı kanalıyla birtakım restorasyon çalışmaları yaptıklarını hatırlatan Şahin, şunları kaydetti:

 

Elden geçirilen epeyce eser oldu. Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz restorasyon çalışmaları yapıyor. Büyükşehir Belediyemiz ve Beyoğlu Belediyemiz gibi ve ciddi tarihi eserlere sahip belediyelerimiz ciddi anlamda bir çalışma içerisindeler. Bir de burada belki, ilk kentsel dönüşüm alanlarından biri olan Tarlabaşı Dönüşüm Projesini de inceledik. Çok zor ve çok teknik çalışılan bir proje. Artık en zor tarafları geçilmiş, bundan sonra arazi üstündeki çalışmalar hızla devam ediyor. Çok yakından da burası İstanbul'un, ülkemizin ve dünyanın hizmetine açılır. Onun açılması aynı zamanda bölgedeki diğer dönüşüme muhtaç, yerlere, semtlere de örnek olacak.

 

2017 yılında yapımına başlanan ve inşaatı devam eden “Taksim Camii”nin şantiyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

 

Vali Vasip Şahin, Beyoğlu’nun simge yapılarından olup restorasyonu tamamlanan Narmanlı Han’da incelemelerde bulundu.

 

 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Tarlabaşı Kentsel Dönüşüm Projesi”ni kapsayan inşaat noktalarını inceleyerek proje hakkında bilgi aldı.

 

 

Vali Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan “Cihangir Cihannüması Sosyal Tesisi”ni ziyaret etti.

 

 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, ziyareti sırasında Karaköy Polis Merkezi Amirliği’ni ziyaret etti.

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?