İki Ulus, Bir Kamera adlı fotoğraf sergisi
Giriş: 1.2.2018 13:11:19 - Güncelleme:

İki Ulus, Bir Kamera adlı fotoğraf sergisi

İstanbul’un Beyoğlu ve Macaristan’ın Pecs şehirlerini tanıtan İki Ulus, Bir Kamera adlı fotoğraf sergisi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın desteği ile geçtiğimiz aylarda Macaristan’da düzenlendi.

 

 

TİKA, Macaristan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un Beyoğlu ve Macaristan’ın Pecs şehirlerini tanıtan İki Ulus, Bir Kamera adlı fotoğraf sergisi TİKA’nın desteği ile Macaristan’da açıldı. Sergiye Pecs Belediye Başkanı Zsolt Pava ve Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, TİKA Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

 

14 Türk ve Macar fotoğrafçının yer aldığı sergide İstanbul’un Beyoğlu ilçesi ve Macaristan’ın Pecs şehrine ait fotoğraflardan oluşan sergi büyük ilgi topladı. Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss serginin açılış konuşmasında, başta TİKA olmak üzere serginin düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sundu. 

 

Pecs Belediye Başkanı Zsolt Pava ise Beyoğlu ve Pecs resimlerinden oluşan serginin iki halkın birbirini daha iyi tanımasına yardımcı olacağına inandığını söyledi. TİKA Macaristan Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak da Pecs ile İstanbul'un 2010 senesinde Avrupa Kültür Başkenti olarak belirlendiğini, kültür ve sanat ilişkilerinin günümüzde de sürdürülmesinin onur verici olduğunu aktardı.

 

TİKAGOVTR

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?