İBB BAŞKANI GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ MI OLACAK ?
Giriş: 30.7.2017 00:00:00 - Güncelleme: 1.10.2017 00:20:03

İBB BAŞKANI GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ MI OLACAK ?

 

 

Milli Gazete'de yer alan habere göre, 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yoğun eleştirilere maruz kalan, damadı da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’a istifa baskısı artıyor diye iddia edildi. 

 

 

 

Topbaş'ın vekili olarak iki yardımcısı bulunuyor. Göksel Gümüşdağ ve Ahmet Selamet, belediyenin sevk ve kararlarına imza atıyorlardı. Ancak son 2 haftadır bu iki ismin kararları imzalamadığı öğrenildi.

 

Bu iki isme hükümetten “artık imza atmayın” talimatı geldiği ve bu sayede Topbaş'a istifa baskısı kurulduğu iddia ediliyor.


 
Sözcü'de yer alan haberdeki iddiaya göre; Belediye Başkanı Kadir Topbaş da buna karşılık bir hamle yaptı ve kendisine üçüncü bir yardımcı atadı. Topbaş, İBB AKP Meclis Üyesi ve Danışmanı İsmail Hakkı Turunç'u üçüncü başkanvekili olarak görevlendirdi.


 
YENİSİ DE İMZALAMADI


 
Turunç, göreve başlar başlamaz bazı sevk ve kararlara imza atarak Kadir Topbaş'ın elini rahatlattı. Ancak hükümet, Turunç'a da ulaşarak kararları imzalamaması yönünde baskı kurdu. Baskılar karşısında direnemeyen Turunç da imza atmayı bıraktı. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çok sayıda sevk ve karar imzalanamadığı için birikmeye başladı.


İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ MI OLACAK?


 
Kadir Topbaş'a 1 yıldır gelen eleştirilerle birlikte yeni başkanın kim olacağı konuşuluyordu. En büyük adaylardan birisi ise Topbaş'ın vekili Göksel Gümüşdağ. Emine Erdoğan'ın ağabeyi Hasan Gülbaran'ın kızı ile evli olan Gümüşdağ, akrabalık ilişkileri ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güvendiği bir isim. Gümüşdağ aynı zamanda Medipol Başakşehir Başkanlığı görevini yürütüyor. Ayrıca Kulüpler Birliği Başkanı da olan Gümüşdağ, dün bu görevi bırakacağını açıkladı. Gümüşdağ'ın Kulüpler Birliği'ni bırakma kararı alması, İBB Başkanlığı ihtimalini daha da güçlendirdi.

MİLLİ GAZETE

 

Göksel Gümüşdağ Kimdir? 

 

 

Göksel Gümüşdağ, 10 Ekim 1972 İstanbul doğumludur. Aslen Makedonya Kumanovalıdır.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden ve Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümümü mezunudur.

 

 

Politik kariyerine 2002 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği - Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak başlaya Gümüşdağ, 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Eğitim, Gençlik Spor ve Kültür Komisyon Başkanlğı görevlerine geldi. 

Halen  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkan Vekilliği görevine devam etmektedir. 

 

Göksel Gümüşdağ İstanbul Büyükşehir Belediyesinde başarılı çalışmalarda bulunmuştur.

 

HABER GALATA 

 

Haber Videosu
Sayfalar
Anketler
Turizm'de sorunlarımız nelerdir?